UNIVER, spol. s r.o.
kontaktní služba

Stahováky KUKKO

Stahováky KUKKO jsou špičkovým produktem německé společnosti KUKKO-Werkzeugfabrik Kleinbongartz & Kaiser oHG. Jsou vynikající v každém detailu, čistě kované v zápustce, přesně obráběné nejmodernějším výrobním zařízením, optimálně tvrzené a kalené, odborně sestavené a pečlivě vyzkoušené. Název KUKKO je dnes na celém světě synonymem pro dokonalé stahováky, dodávané v řadě provedení. PRECIZNÍ STAHOVÁKY NA CELÝ ŽIVOT!

Vybrané vlastnosti těchto výjimečných produktů:

  • Profilová hlava stahováku s vysokou tuhostí a bezpečností s přesně frézovanou vodicí drážkou.

  • Speciálně zpevněný jemný závit s vysokou životností pro hladký chod a dobrý přenos sil.

  • Silné háky vyrobené z chrom-vanadiové oceli, kalené v oleji. Čelisti frézované do speciálního tvaru pro optimalizaci pevnosti a minimálního manipulačního prostoru, včetně přiměřených poloměrů pro hřídele a nápravy.

  • Tepelně zpracované tlačné šrouby se zpevněným povrchem.

  • Hlavy tlačných šroubů se zaoblenou úderovou plochou ke snadnějšímu uvolnění zatuhlé součásti úderem do předpjatého stahováku kladivem.

  • Stahovací síla je harmonizovaná s rozměry ramen a dimenzí tlačného šroubu.

  • Závity s jemným stoupáním na tlačných šroubech vyrobené CNC technologií umožňují vytvoření velké tažné síly i při vysokém předpětí a značné boční síle.

  • Konce závitů jsou opatřeny zápichy, aby se předešlo poškození závitu na matici a byla využita plná délka závitu.

  • Hroty tlačných šroubů jsou opatřeny ložiskem, které brání poškození vřetene i hřídele při stahování.Základní kategorie stahováků:

Posuvné, stále paralelní stahovací háky
Stahovací háky mohou být na nosníku posouvány a jsou na ní fixovány pomocí šroubu nebo ručně ovládaných rýhovaných koleček.
Výkyvné stahovací háky
Stahovací háky a nosník jsou spojené pomocí pohyblivým spojem. Při utahování vřetena jsou stahovací háky napínány a silně táhnou.
Samostředicí stahovací háky (Autogrip)
Oba stahovací háky jsou vzájemně spojené. Stahováky se proto vyznačují samoupnutím a samostředěním stahovacích háků.
Inverzní háky
Variací stahováků s výkyvnými stahovacími háky jsou stahováky s inverzními stahovacími háky. Převrácením stahovacích háků se zvětšuje nebo zmenšuje upínací hloubka příslušného stahováku.

KUKKO - technologieOptimalizovaná geometrie traverzy/nosníku a kluzných komponentů zajišťuje obzvláště lehké posouvání stahovacích háků na traverze. Zároveň ale také po dotažení šroubů doslova skálopevné zafixování stahováku.Pomocí ručně ovládaných rýhovaných koleček se umožňuje rychlé uvolnění a posunutí stahovacích háků bez užití klíče.Nové křížové háky zaručují maximální stabilitu zavěšení v kluzném kusu. Rychlejší výměna/prodloužení háků, protože k tomu je jen jeden šroub. Křížové háky jsou také na prodlužovacích kusech KUKKO-háků.Takto se označují stahováky s hydraulikou.Výjimečně lehké zpětné vytočení sekáče na matice z deformovaných nebo jinak rozbitých matic. Sekáč nezůstává viset v matici.Snadné otáčení ovládací matice pomocí vestavěného tlačného ložiska. Odpor tření je redukován na minimum.Lehce natáčecí, samonastavitelné háky s vnitřní pružinou.Automatické samoupnutí a samostředění stahovacích háků.Otáčením zajišťovací matice se háky centrovaně napínají a svírají se tak pevně kolem stahovaného dílu. Nežádoucí pohyb nebo sesmeknutí háku je vyloučené.* ceny jsou uvedeny bez DPH

Kč 24.690,-
Kč 16.460,-