UNIVER, spol. s r.o.
kontaktní služba

Přístroj pro opravy prasklin plastů GYS 052932

Přístroj pro opravy poškozených plastových dílů pomocí navaření nerezové ocelové vyztužovací síťoviny/mřížkové vložky a roztavené plastické opravné hmoty.

  • praktická a kvalitní oprava prasklin, trhlin, děr atd. plastových dílů s využitím speciálního nahřívacího přístroje, vyztužovacích mřížkových vložek ze síťoviny z nerezové oceli (250 x 125 mm) a tavných tyčinek z polypropylénu zesíleného skleněnými vlákny (nanáší se podobně jako při měkkém pájení)
  • podle druhu opravovaného plastu se nastaví teplota tavení (nižší teplota při tenkých plastových dílech a plastech s nižší teplotou tavení)
  • opravy se provádějí většinou na vymontovaných plastových dílech, přičemž poškozené místo a okolí (3- 4 cm) se očistí, odmastí a zbrousí nejlépe mýdlovou vodou (ne čističem obsahujícím ředidlo), zadní část praskliny se zesiluje vyztužovací mřížkovou vložkou, tavnou špičkou ohřátou na teplotu cca 550°C se nahřeje plast tak, až roztavený pronikne vložkou a ta se zataví do plastické hmoty, po zchladnutí zatavené vložky lze na opravené místo zepředu i zezadu nanést pomocí horké špičky přístroje roztavenou plastickou hmotu z roztavené opravné polypropylénové tyčinky a vyžehlit ji, ochlazený přebytečný opravný plast se obrousí smirkovým papírem (zrnění 40 nebo 80) a jemně dobrousí
  • cca 90 % v automobilové výrobě používaných plastů jsou polyetylény (PE) nebo polypropylény (PP), které mohou být tímto přístrojem/sadou a popsanou technologií spolehlivě opravované, jedná se přitom o termoplasty (PP-PE-PP/EPDM-TEEE-TPE-TPO-TPU-TPUR) nebo duroplasty (PUR-RIM-RRIM-EEBC)
  • jen některé materiály nelze takto opravovat (SMC, sklolaminát, UP, FRP, ABS, PA, PC/PBT, PPO), ale musí se slepit
  • přístroj/sada jsou umístěné v plastovém kufříku. napájení přístroje 230 V/50 Hz.

obj.č. 052932

Cena ... Kč 2.590,-


Volitelné příslušenství:
052963 - náhradní tavná špička přístroje ... Kč 700,-052956 - 10 ks tavné polypropylénové tyčinky ... Kč 360,-052949 - 2 ks vyztužovací vložky/mřížky ze síťoviny z nerezové oceli, 250 x 125 mm ... Kč 320,-
* ceny jsou uvedeny bez DPH