UNIVER, spol. s r.o.
kontaktní služba

Svařovací přístroj GYS TIG 200L AC/DC-HF

Invertorový svařovací přístroj s integrovaným vodním chlazením umožňuje svařování obalenou elektrodou (MMA), TIG AC (střídavý proud) nebo TIG DC (stejnosměrný proud).

 • invertorový svařovací přístroj s integrovaným vodním chlazením řízený mikroprocesorem pro svařování obalenou elektrodou (MMA), TIG AC (střídavý proud) nebo TIG DC (stejnosměrný proud)
 • ideální svařovací technika pro opravárenství, údržbu, zámečnické dílny apod., svařovat lze ocel , ušlechtilou/nerezovou ocel, hliník a měď snadno všemi druhy ocelových, nerezocelových, litinových, basických nebo rutilových elektrod
 • komfortní ovládání podporuje digitální obslužný panel

Klasické svařování obalenými basickými nebo rutilovými elektrodami (MMA)
GYS TIG 208 HF AC/DC je vybaven funkcemi ANTI STICKING, ARC FORCE a nastavitelnou funkcí HOT START. Rozsah svařovacího proudu: 10 A - 160 A.

Svařování metodou TIG (Tungsten Inert Gas)
TIG je metoda svařování elektrickým obloukem za pomoci netavící se elektrody a ochranné atmosféry inertního (netečného) plynu. Při této svařovací metodě hoří elektrický oblouk mezi netavící se wolframovou elektrodou a základním svařovaným materiálem. Protože se elektroda nemá odtavovat, musí být vyrobena z materiálu, který odolává velmi vysokým teplotám. Wolframová elektroda je pomocí kleštiny upnuta v hlavici TIG hořáku. Pomocí kleštiny je do elektrody přenášen také svařovací proud. Hořák je dále opatřen hubicí, kterou ven proudí plyn vytvářející v místě svařování inertní (netečnou) ochrannou atmosféru. Inertní atmosféra (obvykle argonu) chrání tavnou lázeň před přístupem vzduchu a usnadňuje zapalování oblouku. Svařování se standardně provádí roztavením a slitím základních materiálů dohromady (bez použití přídavného materiálu), nebo s přidáním přídavného materiálu - svařovacích kovových tyčinek (drátů) podobného složení jako má základní materiál (podobně jako u svařování plamenem). Při ručním svařování TIG drží drát svářeč ve druhé ruce (v jedné ruce má hořák) a přidává jej do lázně po kapkách dle potřeby.

Zapalování oblouku:
Existují 2 možnosti - bezkontaktní vysokofrekvenční HF-zapalování a nebo zapalování kontaktní s TIG-LIFT (zapalování oblouku po dotyku bez HF). Integrovaný automatický systém "Adjust Ideal Position" umožňuje snadné najití ideální startovací pozice pomocí "vyhledávacího elektrického oblouku", ještě předtím než dosáhne svařovací proud svoji nastavenou hodnotu.

3 provozní režimy:
- 2-takt,
- 4-takt,
- 4-takt LOG. Krátkým stisknutím spínače hořáku si může svářeč vybrat ze 2 startovacích proudů: hlavní proud - základní proud.

3 AC/DC režimy:
 • TIG
  Použitelné funkce: doba proudění plynu před a po sváření / nárůst proudu / hlavní proud (základní proud v režimu 4Tlog) / klesání proudu.
  V AC-režimu (střídavý proud) lze nastavit:
  - AC-balance (20 až 60 %) čištění / závar
  - AC-frekvence pro stabilizaci oblouku (20 až 200 Hz)
  - ručně nebo automaticky (AC Easy-funkce)
 • TIG Puls
  normální režim: svářeč nastavuje hlavní a základní proud i frekvenci ručně
  režim Easy Pulse: svářeč nastavuje střední svařovací proud, přístroj si sám automaticky řídí hlavní a základní proud i frekvenci
 • TIG Spot
  pro nastehování součástí (2T-režim bez doby nárůstu nebo poklesu)

- 5 pamětí: uložení dat upřednostňovaných parametrových křivek (Jobs)
- integrované vodní chlazení: plnicí kapacita 1,25 l
- přípojka pro ruční (Art.-Nr. 045675) nebo nožní (Art.-Nr. 045682) dálkové ovládání nebo dálkové ovládání z hořáku (zvláštní příslušenství)

- přístroj je uvnitř vybaven speciálním ventilačním koridorem (Anti-Dust Ventilation Tunnel), který významně zlepšuje chlazení a zabraňuje znečištění elektroniky
- použitím PFC-modulu se zlepšuje výstupní proudový výkon, i s 16 A-jištěním nabízí přístroj dlouhodobě vysoký svařovací výkon, což je výhodou i v případech použití prodlužovacích napájecích kabelů například na stavbách
- ochranná elektronika jištění proti podpětí a přepětí, která umožňuje bez problémů pracovat s napájením elektrocentrálou (min. 6kW - 7,5kVA)
- provozní spolehlivost a dlouhá životnost
- vysoká kvalita (Made in France)

Obsah dodávky:
svařovací přístroj
TIG-hořák Binzel SR20DB, 4 m
ukostřovací svorka, 25 mm², 2 m
držák elektrod, 25 mm², 2 m
TIG-sada příslušenství

Parametry:
napájení
jištění
svařovací proud I2    


napětí naprázdno
zatěžovatel při 20°
AC
DC
krytí
provozní teplota
rozměry
hmotnost
230 V / 50 Hz
16 A
TIG AC: 10 až 200 A, 32 % 200 A
TIG DC: 5 až 160 A, 47 % 160 A
MMA: 10 až 160 A , 58 % 160 A
70 V

40 A/100 %, 80 A/100%, 120 A/100%, 160 A/ 47 %, 200 A/32 %
30 A/100 %, 60 A/100%, 90 A/100%, 120 A/100 %, 160 A/47 %
IP 21
-10°C až +40°C
200 x 420 x 490 mm
26 kg

obj.č.: 011816

Cena ... Kč 42.990,-* ceny jsou uvedeny bez DPH