UNIVER, spol. s r.o.
kontaktní služba

Svařovací přístroj GYS TIG 200 DC HF FV

Invertorový svařovací přístroj řízený mikroprocesorem. Svařovat ocel, ušlechtilou ocel a měď lze snadno všemi druhy ocelových, nerezocelových, litinových, basických nebo rutilových elektrod. Tento moderní přístroj umožňuje svařování obalenou elektrodou (MMA), TIG AC (střídavý proud) nebo TIG DC (stejnosměrný proud). Komfortní ovládání podporuje digitální obslužný panel.

Klasické svařování obalenými basickými nebo rutilovými elektrodami (MMA)
GYS TIG 208 HF AC/DC je vybaven funkcemi ANTI STICKING, ARC FORCE a nastavitelnou funkcí HOT START. Rozsah svařovacího proudu: 10 A - 200 A.

Svařování metodou TIG (Tungsten Inert Gas)
TIG je metoda svařování elektrickým obloukem za pomoci netavící se elektrody a ochranné atmosféry inertního (netečného) plynu. Při této svařovací metodě hoří elektrický oblouk mezi netavící se wolframovou elektrodou a základním svařovaným materiálem. Protože se elektroda nemá odtavovat, musí být vyrobena z materiálu, který odolává velmi vysokým teplotám. Wolframová elektroda je pomocí kleštiny upnuta v hlavici TIG hořáku. Pomocí kleštiny je do elektrody přenášen také svařovací proud. Hořák je dále opatřen hubicí, kterou ven proudí plyn vytvářející v místě svařování inertní (netečnou) ochrannou atmosféru. Inertní atmosféra (obvykle argonu) chrání tavnou lázeň před přístupem vzduchu a usnadňuje zapalování oblouku. Svařování se standardně provádí roztavením a slitím základních materiálů dohromady (bez použití přídavného materiálu), nebo s přidáním přídavného materiálu - svařovacích kovových tyčinek (drátů) podobného složení jako má základní materiál (podobně jako u svařování plamenem). Při ručním svařování TIG drží drát svářeč ve druhé ruce (v jedné ruce má hořák) a přidává jej do lázně po kapkách dle potřeby.

Zapalování oblouku:
Existují 2 možnosti - bezkontaktní vysokofrekvenční HF-zapalování a nebo zapalování kontaktní s TIG-LIFT (zapalování oblouku po dotyku bez HF). Integrovaný automatický systém "Adjust Ideal Position" umožňuje snadné najití ideální startovací pozice pomocí "vyhledávacího elektrického oblouku", ještě předtím než dosáhne svařovací proud svoji nastavenou hodnotu.

3 provozní režimy:
- 2-takt,
- 4-takt,
- 4-takt LOG. Krátkým stisknutím spínače hořáku si může svářeč vybrat ze 2 startovacích proudů: hlavní proud - základní proud.

3 DC režimy:
TIG
Použitelné funkce: doba proudění plynu před a po sváření / nárůst proudu / hlavní proud (základní proud v režimu 4Tlog) / klesání proudu.
TIG Puls
normální režim: svářeč nastavuje hlavní a základní proud i pulsní frekvenci ručně,
režim Easy Pulse: svářeč nastavuje střední svařovací proud. Přístroj si sám automaticky řídí hlavní a základní proud i frekvenci.
TIG Spot
pro nastehování součástí (2T-režim bez doby nárůstu nebo poklesu).

5 pamětí: uložení dat upřednostňovaných parametrových křivek (Jobs).

Přípojka pro ruční (obj.č. 095675) nebo nožní (obj.č. 045682) dálkové ovládání.

Přístroj je uvnitř vybaven speciálním ventilačním koridorem (Anti-Dust Ventilation Tunnel), který významně zlepšuje chlazení a zabraňuje znečištění elektroniky. Použitím PFC-modulu se zlepšuje výstupní proudový výkon. I s 16 A-jištěním nabízí přístroj dlouhodobě vysoký svařovací výkon. To je výhodou i v případech použití prodlužovacích napájecích kabelů například na stavbách.
Invertorový svařovací přístroj je vybaven ochrannou elektronikou jištění proti podpětí a přepětí, která umožňuje bez problémů pracovat s napájením elektrocentrálou (min. 7 kW - 8,75kVA).

Parametry:
napájení
jištění
svařovací proud I2
napětí naprázdno
zatěžovatel při 20°C    
rozměry
hmotnost
230 V
13 A
5 - 200 A (TIG), 10 - 200 A (MMA)
76 V
140 A (60 %)
420x150x310 mm
12 kg

obj.č.: 011540 (GYSMI TIG 200 DC HF FV s hořákem SR17DB a sadou příslušenství)

Cena ... Kč 21.600,-* ceny jsou uvedeny bez DPH