UNIVER, spol. s r.o.
kontaktní služba

Stroj pro montáž a demontáž pneumatik TC Master Premium 702 + Helper 200

Elektropneumatický stroj (automat) pro montáž a demontáž pneumatik osobních a lehkých užitkových automobilů i motocyklů s velkou čtyřčelisťovou upínací deskou osmiúhelníkového tvaru pro vnitřní i vnější upnutí disků (nová modelová řada BLUE LINE European Higher Class Series) je vyráběn ve vysoké evropské kvalitě, což dokumentuje certifikát renomované britské zkušebny CCQS UK Ltd. Vzdálenost montážní hlavy od ráfku se nastavuje automaticky pneumatickou aretací po zmáčknutí knoflíku. Montážní sloup je sklopný dozadu. Kompletní pedálová skupina je zhotovena ze speciální oceli, zajišťující naprosto spolehlivou funkci po velmi dlouhou dobu. Upínací čelisti jsou z velmi odolné, ušlechtilé legované ocelové slitiny, vyrobené s vysokou precizností. Také montážní/demontážní hlava s integrovanou rolničkou/kladkou pro odtlačení patky je ze špičkové speciální oceli. Stejně jako odtlačovací patka s plastovou ochranou.
Tento stroj je navíc standardně vybaven vestavěným zásobníkem stlačeného vzduchu QS220 pro možnost nárazového rychlohuštění bezdušových pneumatik přímo přes upínací čelisti (tzv. tlakové dělo). Huštění lze samozřejmě provádět i klasicky pneuhustičem s přesným tlakoměrem. Takovou výbavu mají zpravidla jen zouvačky, jejichž cena je značně vyšší.
Oproti modelu TC Master Premium 702 má tento stroj navíc Helper 200, tedy pneumatické pomocné rameno pro montáž/demontáž tuhých nízkoprofilových pneumatik a pneumatik s nouzovým dojezdem (RunFlat) zcela nové generace. Vyznačuje se vysokou spolehlivostí, velmi dlouhou životností a prakticky bezúdržbovým provozem.

Parametry:
napájení 230/400 V/50 Hz, motor 0,75 kW, vnitřní upnutí disku 13"-24", vnější upnutí disku 11"-22", max.průměr kola 1010 mm, max.šířka kola 330 mm, stlačený vzduch 6-10 bar, hmotnost 260 kg, barva modrá.

Cena kompletu ...* ceny jsou uvedeny bez DPH