Přístroj pro opravy prasklin plastů Gmelin Kunststoff Spotter Set

Přístroj pro snadné a stabilní opravy prasklin plastů vysoké kvality renomované německé firmy GmelinMOLL.

Přístroj má držák se dvěma trubičkami pro nasazení sponky příslušného tvaru prostým zastrčením a to buď shora nebo i z boku. Po stisknutí tlačítka držáku se sponka přiložená přes prasklinu na rubové straně plastového dílu velmi rychle ohřívá a během několika sekund se začne ponořovat do nataveného plastu. Podle tloušťky plastu se takto zataví milimetr i více do plastu a jakmile je tohoto stavu dosaženo, žhavení se vypne. Opět se několik málo sekund počká až natavený plast kolem sponky vytvrdne, držák se od sponky oddělí a sponka zůstává zatavená v plastu.
Na začátek praskliny se zpravidla zatavuje sponka podélnou částí napříč/kolmo k prasklině a další sponku už se zatavují podélnou částí v ose praskliny. Následuje uskřípnutí z plastu vystupujících částí sponek pomocí štípacích kleští. Zbytky sponky nad povrchem plastu se zbrousí např. pneumatickou bruskou s malým kotoučkem, odštípnou kleštěmi apod. Oprava se ještě může dokončit speciální kulmou, pomocí které se plast nad zatavenými sponkami roztaví a vyhladí. Ihned je možné další opracování, tmelení a lakování.
Součástí dodávky přístroje je i 100 ks speciálních kovových sponek typu V (Ø 0,7 mm), 100 ks sponek typu W (Ø 0,7 mm) a 100 ks sponek typu W (Ø 0,8 mm).

Parametry:
napájení 230 V/50 Hz, max.spotřeba proudu 10 W, hmotnost 1,35 kg.

Obj.č.: 501001

Cena (včetně sady sponek)

Objednávka zboží

7150005010030
GMELIN MOLL 501001/501003 Přístr.pro opr.plas
na objednávku
Kč 3.990,00