UNIVER, spol. s r.o.

Powerhouse Tuning Products

Kvalita a garance


UNIVER, spol. s r.o. dodává veškeré tuningové produkty výhradně od renomované německé firmy Powerhouse Tuning Products GmbH, tedy v nejvyšší kvalitě (Made in Germany). Tato firma se vývojem a výrobou tuningových produktů, zejména přídavných elektronických řídících jednotek/modulů, zabývá 20 let. Vývoj provádí tým specialistů pomocí nejmodernější high-tech přístrojů. Snaží se o optimalizaci řízení motorů především za účelem zvýšení jejich výkonu a točivého momentu, ale zároveň o snížení spotřeby paliva a to vše při zachování nezměněné životnosti a spolehlivosti hnacích agregátů automobilů.
K základní filosofii vývoje firmy Powerhouse Tuning Products GmbH patří zásadní pravidlo, že tuning nesmí dostat motor až na jeho výkonovou hranici. U každého vozidla a jeho příslušné motorizace se hledá komplexní tuningové řešení, které pak ve výsledku představuje konkrétní přídavný elektronický řídící modul. Ten pak zajistí u dieselových motorů zvýšení výkonu až o 25 %, u přeplňovaných benzinových motorů rovněž až o 25 %.
Tyto nárůsty výkonu a optimalizaci dalších parametrů potvrzují certifikáty renomovaných zkušebních a expertních společností, jako jsou TÜV nebo DEKRA. Ostatně tyto certifikáty jsou jedním z důležitých aspektů garantované kvality tuningových produktů Powerhouse Tuning Products GmbH.
Technici firmy UNIVER, spol. s r.o. jsou v úzkém kontaktu s techniky výrobce a kromě běžné poradenské činnosti jsou schopni řešit i zcela specifické požadavky a problémy zákazníků i autorizovaných zástupců (především autoservisů a pneuservisů, které produkty se značkou Powerhouse Tuning Products GmbH a s obchodním názvem "chiptronic" prodávají a montují.

Vývoj a konstrukce


Kvalita tuningových produktů Powerhouse Tuning Products GmbH se rodí už ve vlastním vývojovém oddělení. Než se přídavný modul dostane do sériové výroby, předchází tomu řada laboratorních testů a zkušebních jízd. Na nich se podílí jak experti na software, tak inženýři-motoráři. Na válcové zkušebně výkonu se prověřují parametry nových automobilů, zjišťují se tolerance dané výrobcem a vzniká koncept optimalizace výkonu motoru pomocí tuningu na bázi přídavných řídících modulů.
Vývojáři nejdou nikdy nad výrobcem dané tolerance, nesnaží se z motoru dostat maximum za cenu jeho nadměrného zatěžování. Také všechny ochranné funkce originální, sériově instalované řídící jednotky motoru zůstávají zachované, pochopitelně včetně elektronické diagnostiky závad apod. Veškeré emisní hodnoty zůstávají po chiptuningu v zákonem předepsaných mezích.
Velká pozornost se věnuje i materiálům, ze kterých jsou přídavné tuningové moduly zhotoveny. Jejich vodotěsné skříně jsou například z vysoce kvalitní hliníkové slitiny, která odolává trvale teplotám v motorovém prostoru. Silný kryt chrání elektroniku před vysokofrekvenčním rušením. Dodatečná ochrana přídavných modulů před nečistotami je zajištěna obalem ze speciální textílie (Gore-Tex).
Srdcem přídavných modulů jsou procesory (CPU) na bázi SMD s vysokým počítačovým výkonem. Jen tak je zajištěné, že se při tuningu komplexní rastrování pole charakteristik do exaktního výpočtu realizuje v reálném čase, což je nezbytné pro optimální zlepšení výkonu motoru.
Optimalizací palivového systému dosáhne motor zlepšeného stupně účinnosti s pozitivním efektem - snížením spotřeby paliva. To se dosahuje i zlepšením pružnosti motoru na základě zvýšení výkonu a točivého momentu, protože řidič může jezdit v nižším rozsahu otáček, nemusí tak často řadit (přeřazení je vždy spojené s přibrzděním a následným zvýšením otáček motoru) atd. Potenciál úspory paliva aplikací přídavných modulů Powerhouse Tuning Products GmbH činí mezi 10 % až 20 %.

Vysoká bezpečnost


Produkty skutečně profesionálního tuningu motorů se musí vyznačovat mnohostrannou vysokou bezpečností. Tím se liší od laciných chiptuningových nabídek. Znamená to dokonale znát systémy řízení motorů, aby bylo možné provést optimalizaci charakteristických/parametrových polí. To představuje poměrně komplikovanou záležitost, nicméně jen tak lze zaručit kvalitní tuning bez negativních průvodních jevů s respektováním všech ekologických aspektů.
Firma Powerhouse Tuning Products GmbH to všechno dokáže. UNIVER, spol. s r.o., firma s největším sortimentem vybavení pro autoservisy v České republice, si pro nové aktivity v oblasti tuningu motorů pomocí přídavných elektronických řídících jednotek / modulů zvolila právě tuto německou firmu. Tedy nesporně vysokou kvalitu (Made in Germany) za odpovídající cenu.